CULTURA - 19/07/2018

Documental del mes

A les 20 h a la segona planta del Museu Etnològic del Montseny

El meravellós regne de Papa Alaev ens presenta al patriarca d’una família de músics virtuosos del Tadjikistan, Papa Alaev. Carismàtic i divertit ha liderat amb mà de ferro el grup musical The Alaev Family. Amb la caiguda de la Unió Soviètica, Papa Alaev va prendre la decisió unilateral de marxar del seu país natal i se’n va anar a viure a Israel amb tota la família. Als 81 anys, veu com els joves de la família es rebel·len contra la seva rigidesa. Un drama shakespearià amb una banda sonora vibrant. Nota: tots els documentals d’aquest cicle són en versió original (diferents idiomes), subtitulats en català. L’entrada és gratuïta.

Organitza: MEMGA, Ajuntament d’Arbúcies Col·labora: DOCS Barcelona

Agenda

Calendari
  Dl Dt Dc Dj Dv Ds Dg
Fletxa setmana2526272829301
Fletxa setmana2345678
Fletxa setmana9101112131415
Fletxa setmana16171819202122
Fletxa setmana23242526272829
Fletxa setmana303112345
Calendari Municipal d'Activitats

Cercador