POLÍTICA - 16/10/2019

L’Ajuntament d’Arbúcies s’adhereix a la vaga d’aquest divendres 18 d’octubre

Les instal·lacions municipals romandran tancades durant tota la jornada

Els treballadors de l’Ajuntament d’Arbúcies han decidit en assemblea adherir-se a la vaga proposada per la Intersindical CSC i Alternativa Catalunya pel divendres 18 d’octubre. Per aquest motiu, l’Ajuntament restarà tancat durant la jornada i només es donarà compliment amb els serveis mínims. En el cas de les instal·lacions esportives, la Biblioteca Municipal i el Museu Etnològic del Montseny també romandran tancades.

La vaga, que té per objectiu recuperar els drets civils i les llibertats dels catalans i catalanes, culminarà amb una grana manifestació que començarà als Jardinets de Gràcia i recorrerà tot el Passeig de Gràcia fins a arribar a la Gran Via, per convergir amb les Marxes per la Llibertat i així demostrar el seu rebuig contra la sentència del procés.

Agenda

Calendari
  Dl Dt Dc Dj Dv Ds Dg
Fletxa setmana2526272829301
Fletxa setmana2345678
Fletxa setmana9101112131415
Fletxa setmana16171819202122
Fletxa setmana23242526272829
Fletxa setmana303112345
Calendari Municipal d'Activitats

Cercador