POLÍTICA - 29/10/2019

El ple aprova la constitució de la nova cooperativa juvenil NaturJove

També es va aprovar el projecte de reforma d’una part del col·lector de la xarxa de sanejament

El ple de l’Ajuntament d’Arbúcies reunit en sessió extraordinària, va aprovar ahir amb els vots a favor de l’Entesa, l’abstenció d’ERC i els vots en contra de la CUP la constitució de la societat cooperativa de treball associat NaturJove SCoopC. Una iniciativa promoguda des de l’Ajuntament i la Generalitat de Catalunya dins del programa de subvencions Singulars que té per objectiu la promoció i venda de productes ecològics de la vall d’Arbúcies. La cooperativa treballarà amb productors de la zona de fruites i hortalisses, com ara la poma d’Arbúcies i la cervesa. El més important del projecte és el fet que generarà 5 llocs de treball.

Per altra banda, al ple també es va aprovar amb els vots a favor d’Entesa i ERC i l’abstenció de la CUP el punt: Projecte de substitució i protecció de dos trams de 50 i 60ml de col·lector de la xarxa de sanejament en alta d’arbúcies. Es tracta d’un projecte que tindrà un pressupost de 152.995,63 euros i que permetrà substituir el col·lector situat sota el carrer Magnes i Sorrall i la canonada de la resclosa de Can Xacris.

Agenda

Calendari
  Dl Dt Dc Dj Dv Ds Dg
Fletxa setmana2526272829301
Fletxa setmana2345678
Fletxa setmana9101112131415
Fletxa setmana16171819202122
Fletxa setmana23242526272829
Fletxa setmana303112345
Calendari Municipal d'Activitats

Cercador