POLÍTICA - 18/11/2019

Portes obertes i inauguració del nou ajuntament el proper diumenge 24 de novembre

De 10 del matí a 1 del migdia portes obertes i a 2/4 de 2 inauguració

Aquest diumenge 24 de novembre tindrà lloc la inauguració del nou ajuntament, situat a la plaça 1 d’octubre. L’acte se celebrarà a la 2/4 de 2 del migdia. Abans, però, a partir de les 10 del matí i fins a la 1, es durà a terme la jornada de portes obertes en què tots els arbuciencs i arbucienques haurem pogut visitar l’interior de l’edifici i veure les noves dependències municipals. Unes dependències que ara apleguen els serveis que fins ara estaven repartits en 4 espais municipals diferents.

El nou ajuntament ja està en ple funcionament i amb tots els serveis en marxa. El trasllat de l’antic ajuntament es va començar a realitzar el dilluns 30 de setembre i durant dues setmanes, les diferents àrees de l’ajuntament han anat traspassant tot el mobiliari i documentació d’un edifici a l’altre. I, sempre, amb la major brevetat possible per tal d’afectar el mínim els serveis que s’ofereixen a la ciutadania.

Actualment, els serveis del consistori s’han organtizat de la següent manera:

A la planta baixa, a l’alçada de la plaça 1 d’octubre, s’hi troba l’Oficina d’Atenció al Ciutadà (OAC) i també el Registre Civil. A la primera planta s’hi troba l’Àrea d’Atenció a les Persones i la gestió i coordinació del Servei d’Atenció Domiciliària; a més, també hi ha les àrees d’administració, comptabilitat i recursos humans, així com els despatxos dels regidors. Finalment, a la segona plantade l’edifici s’hi troben les àrees de Serveis Tècnics, Promoció Econòmica, Fires i Festes, Comerç, Cultura, Educació, Escola d’Adults, Medi Ambient, Governació, Joventut, Comunicació i Participació Ciutadana. En comparació amb l’antic ajuntament de la plaça de la Vila, el nou edifici disposa de més despatxos i de molta més lluminositat, ja que a tots hi ha finestres, cosa que abans no passava. A més, també hi ha diferents sales de reunions per atendre de la millor manera possible les demandes de la ciutadania. El nou emplaçament també ha permès reordenar tots els serveis i concentrar-los tots en un únic espai.

Agenda

Calendari
  Dl Dt Dc Dj Dv Ds Dg
Fletxa setmana2526272829301
Fletxa setmana2345678
Fletxa setmana9101112131415
Fletxa setmana16171819202122
Fletxa setmana23242526272829
Fletxa setmana303112345
Calendari Municipal d'Activitats

Cercador