Notícies


L’Ajuntament d’Arbúcies s’adhereix a les restriccions per al coronavirus
SALUT - 12/03/2020

L’Ajuntament d’Arbúcies s’adhereix a les restriccions per al coronavirus

Vistes les mesures decretades des del Govern de la Generalitat, l’Ajuntament d’Arbúcies s’adhereix a les restriccions que s’han pres per tal de contenir el coronavirus, Covid-19.

Així do ...


Alerta coronavirus
SALUT - 12/03/2020

Última hora - coronavirus

Dijous 12 de març

Aquestes són les últimes mesures que ha pres el Govern de la Generalitat en relació a la pandèmia del Coronavirus.

1. Els esdeveniments esportius s’ ...


Les destrosses del Gloria superen els 1.200.000 euros en despesa pública a Arbúcies
MEDI AMBIENT - 11/03/2020

Les destrosses del Gloria superen l'1.200.000 euros en despesa pública a Arbúcies

“Els desperfectes del temporal Gloria han causat una despesa a l’administració pública a Arbúcies d’1.200.000 euros a Arbúcies”, ha sentenciat l’alcalde d’Arbúcies, Pere Garriga. Aquesta xifra és la q ...


300 persones participen a la Marxa per la Igualtat celebrada durant els actes del 8 de març
POLÍTIQUES D'IGUALTAT - 09/03/2020

300 persones participen a la Marxa per la Igualtat celebrada durant els actes del 8 de març

“Les dones som ciutadanes de ple dret avui i cada dia perquè cada dia #Som8deMarç”. Aquesta frase, extreta del manifest unitari del Dia internacional de les dones, s’ha volgut fer latent durant la cel ...


Alumnes de l’IES Montsoriu recullen deixalles a la riera Xica
EDUCACIÓ - 05/03/2020

Alumnes de l’IES Montsoriu recullen deixalles a la riera Xica

Alumnes de 2n d’ESO de l’IES Montsoriu de l’assignatura optativa Petites investigacions han dut a terme una activitat de recollida d’escombraries a al riera Xica, al parc de la Dona d’Aigua.

Agenda

Calendari
  Dl Dt Dc Dj Dv Ds Dg
Fletxa setmana2425262728291
Fletxa setmana2345678
Fletxa setmana9101112131415
Fletxa setmana16171819202122
Fletxa setmana23242526272829
Fletxa setmana303112345
Calendari Municipal d'Activitats