Notícies


La preinscripció escolar per infantil, primària i ESO serà del 13 al 22 de maig
EDUCACIÓ - 08/05/2020

La preinscripció escolar per infantil, primària i ESO serà del 13 al 22 de maig

Finalment ja hi ha dates per a la preinscripció escolar per al proper curs 2020-2021. Començarà el proper dimecres 13 de maig i s’allargarà fins al 22 de maig per als alumnes de primària, infantil, ES ...


Aquest diumenge torna el mercat setmanal de productes essencials
SALUT - 07/05/2020

Aquest diumenge torna el mercat setmanal de productes essencials

Aquest diumenge 10 de maig podrem tornar a comprar al mercat setmanal. Això sí, les úniques parades que hi haurà serà les de productes essencials: fruita, verdura i pollastres a l’ast. Per recuperar e ...


Cicle de webinars empresarials, sota el lema Reactivem el Baix Montseny
PROMOCIÓ ECONÒMICA - 07/05/2020

Cicle de webinars empresarials, sota el lema Reactivem el Baix Montseny

La Comunitat de Municipis del Baix Montseny - entre els quals participa l´Ajuntament d'Arbúcies - inicia la propera setmana un cicle de webinars empresarials, sota el lema Reactivem el Baix Montseny.< ...


Es prorroga l’estat d’alarma fins al diumenge 24 de maig
SALUT - 07/05/2020

Es prorroga l’estat d’alarma fins al diumenge 24 de maig

El Congrés dels Diputats va aprovar ahir la quarta pròrroga de l’estat d’alarma amb 178 vots a favor, 75 en contra i 97 abstencions. En aquest cas, però, el govern espanyol es compromet a què la deses ...


Arbúcies acollirà una campanya especial de donació de sang
SALUT - 05/05/2020

Arbúcies acollirà una campanya especial de donació de sang

Aquests dies, el Banc de Sang està fent una crida a la ciutadania per mantenir el ritme de donacions, que continuen sent necessàries durant l’epidèmia per a tractaments de càncer, accidents, parts am ...

Agenda

Calendari
  Dl Dt Dc Dj Dv Ds Dg
Fletxa setmana2425262728291
Fletxa setmana2345678
Fletxa setmana9101112131415
Fletxa setmana16171819202122
Fletxa setmana23242526272829
Fletxa setmana303112345
Calendari Municipal d'Activitats