Notícies


II Marxa per la igualtat de les dones per commemorar el 8 de març a Arbúcies
POLÍTIQUES D'IGUALTAT - 04/03/2020

II Marxa per la igualtat de les dones per commemorar el 8 de març a Arbúcies

Arbúcies commemorarà el 8 de març, Dia Internacional de les Dones, amb diferents activitats que començaran demà dijous, 5 de març, i s’allargaran fins al mateix diumenge 8. Els actes compten amb la co ...


Rècord de participants a la Vinyabike amb 450 inscrits
ACTIVITAT FÍSICA I ESPORTS - 02/03/2020

Rècord de participants a la Vinyabike amb 450 inscrits

Ahir, diumenge 1 de març, es va celebrar una nova edició de la Vinyabike. Una edició que ha suposat un rècord de participants, ja que entre les tres categories: llarga, curta i infantil es va arribar ...


Raps i microrelats com a novetat en la 25a edició del Concurs de Poesia Ametista
CULTURA - 28/02/2020

Raps i microrelats com a novetat en la 25a edició del Concurs de Poesia Ametista

Amb motiu de la diada de Sant Jordi, la Regidoria de Cultura de l’Ajuntament d’Arbúcies, el Museu Etnològic del Montseny, La Gabella, i la Biblioteca d’Arbúcies convoquen el Concurs de Poesia Ametista ...


Arbúcies tanca el 2019 amb 15.000 hores de serveis domiciliaris
ATENCIÓ A LES PERSONES - 26/02/2020

Arbúcies tanca el 2019 amb 15.000 hores de serveis domiciliaris

L’any 2019 va ser de rècord pel que fa al servei d’atenció domiciliària. Es van prestar 14.927 hores en diferents serveis, la qual cosa representa un increment del 37 per cent respecte de l’any anteri ...


La comparsa d’Arbúcies, Les Vikingues, 3r premi de la rua de Carnaval
FESTES - 24/02/2020

La comparsa d’Arbúcies, Les Vikingues, 3r premi de la rua de Carnaval

El Carnaval infantil d’ahir a la tarda, va posar el punt final a un cap de setmana de gresca i disbauxa, que va començar el divendres a la tarda amb les rues de les escoles pels carrers d’Arbúcies.

Agenda

Calendari
  Dl Dt Dc Dj Dv Ds Dg
Fletxa setmana2425262728291
Fletxa setmana2345678
Fletxa setmana9101112131415
Fletxa setmana16171819202122
Fletxa setmana23242526272829
Fletxa setmana303112345
Calendari Municipal d'Activitats